Leonardo DiCaprio o naszej planecie, Susan Sontag o pisarstwie i duża dawka historii sztuki, czyli Wondersy #1
Lubię zbiory ciekawych linków, szczególnie te, które robi Style Digger. Postanowiłam więc pisać post raz na jeden lub dwa tygodnie, w którym umieszczę najciekawsze rzeczy, które znalazłam w internecie. Ostatnio przedzieram się przez sieć dosyć mocno, bo postanowiłam dotrzeć do tego, co pod powierzchnią. Zaczęłam od zagranicznych stron i wszystko zaczęło się ciekawie odmieniać. Nagle mój zbiór linków zrobił się o wiele ciekawszy, a światopogląd szerszy.

Od wczoraj po głowie chodzi mi słowo „wonder”. Słowo oznacza coś cudownego, ale również zastanawianie się. Nie chciałam zbyt wiele zastanawiać się nad nazwą tego cyklu. Przyjmijmy więc, że nazywa się on „Cudowności” czy coś w tym rodzaju.

Zapisałam się ostatnio na newsletter The New York Times i New Yorker. Postanowiłam od tego zacząć zapoznawanie się z tym, o czym mówi się za granicą. W jednym z maili był link do artykułu Susan Sontag, napisanego w ramach cyklu „Pisarze o pisaniu”.

You try to get this wretched stuff on the page closer to what you think your book should be — what you know, in your spasms of elation, it can be. You read the sentences over and over. Is this the book I’m writing? Is this all?”

Zdecydowanie najpiękniejszy kanał na youtubie!

Emma Watson ogłosiła kolejną książkę w ramach feministycznego Emma’s Book Club. Więcej o klubie pisałam tutaj.

Poradnik, z którego dowiecie się, jak ciekawie przerobić koszulki. Lubię DIY, ale tylko wtedy, kiedy jest ciekawe i praktyczne (nie lubię ozdób z papieru itp.). Ten tutorial zdecydowanie przypadł mi do gustu. Nie jestem tylko pewna, jak klej zachowa się w praniu.

Coś dla fanów „Przyjaciół”. Wszystkie odcinki przedstawione za pomocą jednej ikony. W dodatku te plakaty można kupić w sklepie autorów.

National Geographic opublikowało głośny film dokumentalny, w którym Leonardo DiCaprio opowiada o powodach i skutkach globalnego ocieplenia. Piękny i przerażający obraz zarazem. Anglojęzyczną wersję na youtubie obejrzało już 5,5 mln ludzi w ciągu dwóch dni (wcześniej podałam link do filmu z polskim tłumaczeniem).

Before the flood

Jakiś czas temu współlokatorka opowiedziała mi o bardzo ciekawym blogu. Trochę taki Zwierz Popkulturalny w świecie historii sztuki. Autorka strony ma na facebooku 14 tysięcy lajków, ale wydaje mi się, że gdybym opowiedziała o niej znajomym, to mało kto, by o niej wiedział. Słyszeliście o tym blogu wcześniej?

Macie Pinteresta? Raz na jakiś czas lubię stworzyć ciekawą tablicę. Na moim profilu znajdziecie kilka zbiorów.

Kilka książek o kobiecej sile plus krótkie opinie czytającej je vlogerki.

A na koniec piękna Rey z „Gwiezdnych wojen” w wykonaniu LittleChmura.


Do zobaczenia!

Mogą ci się również spodobać: