3 piękne fakty o Jessice Chastain
Już dziś odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Azyl”, w którym weźmie udział m.in. Jessica Castain, odtwórczyni głównej roli. Z tej okazji przygotowałam dla was post o 3 bardzo pozytywnych faktach na temat hollywoodzkiej gwiazdy. Te idee są mi niesamowicie bliskie.

Jessica Chastain grała w takich filmach jak „Marsjanin” czy „Interstellar”. W „Służących” stworzyła charakterystyczną kreację odrzuconej przez resztę. Mimo ogromnego sukcesu, pozostaje jedną z tzw. „normalnych gwiazd”. Oto 3 rzeczy, które (oprócz jej talentu) interesują mnie w niej najbardziej.

1. Joga

Jessica aktywnie ćwiczy jogę twierdząc, że jest ona nie tylko sposobem na wyćwiczenie ciała, ale również na relaksację. Sama jestem związana z jogą już od jakiegoś czasu. Choć chciałabym to robić o wiele częściej (pracuję nad tym), to i tak znam jogę na tyle, by prawidłowo ją ćwiczyć. Przez rok chodziłam na świetnie prowadzone zajęcia, teraz przeniosłam się w domowe zacisze.

2. Weganizm

Aktorka od kilkunastu lat jest wegetarianką, a od kilku lat weganką. Początkowo zauważyła, że po mięsie źle się czuje. Teraz mówi o tym, że ma obsesję na punkcie zwierząt. Ponad to jej mama jest weganką.

Kadr z filmu „Azyl” („Zookeeper’s Wife”)

Sama nie jem mięsa od kilku lat. Nie kupuję też mleka, jajek itd. Nadal jednak pracuję nad tym, by nie podjadać mlecznej czekolady, kiedy jestem w domu. Sama nie kupuję takich rzeczy i moja dieta na co dzień jest wegańska.

Cieszę się również, że trafiłam na studia (kulturoznawstwo), na których porusza się takie tematy jak animal studies czy kondycję naszej planety.

3. Go girl

Jessica Chastain angażuje się w sprawy, którym przyświeca dobro kobiet. Dużo mówi też o feminizmie. We wczorajszym „Dzień dobry” TVN, w którym wystąpiła, ubrała sukienkę z napisami „Girls” itp. Spytana o nią przez prowadzącego, podkreśliła, że jej ubiór jest związany z poparciem dla kobiet. Cóż, nie mogła ubrać lepszego stroju w Polsce. Szczególnie, że jutro przez całą Polskę przetoczy się Manifa.


Fakt dodatkowy: Jessica występuje w kilku filmach o kosmosie i NASA. Czy może być lepiej? 😉

Mogą ci się również spodobać: